Power joga je ďalším z druhov jogy vychádzajúcich z Hatha jogy. Vznikla v 80. rokoch 20. storočia. Power joga sa zameriava na uvoľnenie a posilnenie svalov celého tela, ktoré rovnako ako u iných druhov jogy, prebieha od hĺbky až na povrch.

Power joga je vhodná pre tých, ktorí nechcú dodržiavať striktné pravidlá v podobe sledu za sebou plynúcich pozícií, ako je tomu pri Astanga joge, ale chcú cvičiť dynamicky rôznorodé pozície. Opäť sú to však pozície, ktorými sa ľudia učia cez fyzicky zaťažený pohyb k vedomému ovládaniu svojho tela, ale tiež k psychickej a fyzickej relaxácii.

Je to druh modernej jogy, pomocou nej sa telo spevní, precvičí sa každý sval (aj ten o ktorom ste nevedeli, že máte), koncentruje sa myseľ a telo dostane potrebnú dávku záťaže, ale aj uvoľnenia. Toto všetko prebieha za prítomnosti hlbokého a pravidelného dychu, ktorý zahrieva každý sval v tele.

Pokiaľ budete pravidelne cvičiť, budú vaše svaly pružnejšie, kĺby voľnejšie a celková fyzická kondícia vyššia. V tele bude správne cirkulovať energia, a tak porastie aj vitalita vášho tela. Svaly, ktoré majú tendenciu sa skracovať, sa krásne natiahnu a svaly, ktoré majú sklony k ochabovaniu, sa posilnia. Power joga nevynechá žiadny sval.

Počas lekcie sa rozvíjajú hlavne pozície: pozdravu slnka, bojovníkov a pozície v sede. Každá hodina je ukončovaná tzv. inverznými pozíciami. Sú to pozície ako napr. stoj na lopatkách, pluh, iné druhy stojok hlavne pre pokročilých. Na záver relaxácia spríjemnená aromaterapiou alebo aj Thai bodywork relaxáciou.

Pre objednávku nás kontaktujte

KONTAKTUJTE NÁS